list od Dominika Tarczyńskiego reżysera filmu "Kolumbia świadectwo dla świata"

Drodzy Przyjaciele,
Chyba nigdy nie pisałem do Was z tak ogromną prośbą o pomoc i wsparcie!
Jak wiecie, od 2003 roku nasza wspólnota - Charyzmatycy.pl organizuje rekolekcje oraz konferencje w których udział wzięło już ponad 60.000 osób! W lipcu tego roku kolejny raz organizujemy rekolekcje z udziałem syryjskiej mistyczki Myrny Nazzour. Z większości tych wydarzeń staramy się realizować nagrania filmowe.

Jednak największym projektem filmowym mojego autorstwa jest film dokumentalny "Kolumbia - świadectwo dla świata". Jest to obraz który otrzymał I nagrodę za najlepszy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie.

Film ten nie jest typowym filmem dokumentalnym. To raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo , manifest wiary obecnej w życiu Prezydenta Kolumbii, mistykow oraz innych przedstawicieli władzy świeckiej i kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła Katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie materialnym który dla Kolumbijczyków jest światem wypełnionym przemocą...

"Kolumbia - świadectwo dla świata" jest także świadectwem dla Polski. Jest wyjątkowym obrazem, który szczególnie teraz w tym okresie historii naszej Ojczyzny może być dla nas bardzo ważny. My jako Naród stoimy przed ważnymi decyzjami tak politycznymi jak i społecznymi dlatego tak ważne jest aby film ten zobaczyło wielu z nas!

W środę, 14 marca Tygodnik Gazeta Polska dołączy do swojego wydania film "Kolumbia - świadectwo dla świata" w nakładzie 140.000 egzemplarzy! Na szeroką skalę, Polacy będą mogli zobaczyć to świadectwo i przekazać innym!

Oto zwiastun filmu:
Tu właśnie zwracam się do Was z błaganiem wręcz o pomoc! Pomóżcie proszę przekazać informację o tym , że film ten będzie dołączony do Gazety Polskiej w środę 14go marca. Proszę po pierwsze proszę tych którzy widzieli lub mają ten film aby zakupili Gazetę Polską i po prostu komuś przekazali DVD. Cena gazety z filmem będzie bardzo niska bo jedyne 6.90zł, a nakład potężny więc od nas tylko zależy czy będzie to sukces oraz czy do wielu z naszych rodaków dotrze to świadectwo!

Chce także prosić wszystkich którzy mają swoje strony internetowe, radia internetowe, może witryny wspólnotowe, parafialne lub bazy mailingowe przyjaciół aby za ich pośrednictwem przekazywać informacje o Gazecie Polskiej. Dla tych którzy nie widzieli filmu podaje link do zwiastuna: Szczegółowe informacje o tym projekcie i większe fragmenty znajdziecie na moim profilu na facebook'u.

Oto moj apel o wsparcie dla filmu:
Planujemy duże akcje ulotkowania i plakatowania w kilku miastach Polski. Może macie znajomych w drukarniach które pomogą nam drukując ulotki, banery i plakaty za niska cenę?
Może macie inne pomysły w jaki sposób poinformować ludzi o tym że w środę 14go marca ten film będzie dodany do Gazety Polskiej? Bardzo Was proszę o pomoc. Udostepniajcie moj list, nagrania wszedzie... Piszcie lub dzwońcie do mnie. Odpowiem na każdy kontakt.
Dlatego też podaję swój prywatny kontakt: Mail: dominiktarczynski@yahoo.pl
Tel: 607 731 731 http://www.facebook.com/dominik.tarczynski
Pozdrawiam w Panu!
Dominik Tarczyński
------------------------------------------------------------------------

Oto zwiastun filmu który w środę 14go marca 2012 będzie dodany do Gazety Polskiej!

Najlepszy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w... Niepokalanowie, "Kolumbia - świadectwo dla świata" z Gazetą Polską już w środę 14go marca 2012
Gazeta Polska -**/dziś ta gazeta zapowiada film Dominika/**
Wybierzmy drogę Kolumbii

Już za tydzień z "Gazetą Polską" film Dominika Tarczyńskiego "Kolumbia. Świadectwo dla świata".**

Mimo że Kolumbia jest w stanie wojny domowej, to jest wzorem dla Polski - kraju Jana Pawła II, siostry Faustyny i ks. Popiełuszki. Nikt nie chce przyznać, że pod warstwą europejskiej nowoczesności osiągnęliśmy bagno - mówi Dominik Tarczyński, twórca filmu "Kolumbia. Świadectwo dla świata" w rozmowie z Sylwią Krasnodębską.

**Dlaczego miałoby interesować nas to, co dzieje się w jakiejś, leżącej na drugiej półkuli, Kolumbii?** Ten film nie jest o Kolumbii, lecz o sposobie myślenia. To opowieść o państwie, w którym ludzie potrafią szanować się wzajemnie. To pewnie dziwnie brzmi, bo przecież Kolumbia jest głównym producentem kokainy na świecie i tkwi formalnie w stanie wojny domowej. Jednak film ten jest o kolumbijskich politykach, którzy wybrani w demokratycznych wyborach nie wstydzą się wiary katolickiej i mówią otwarcie o przywiązaniu do wartości, jednocześnie okazując szacunek innym wyznaniom. Tak zachowuje się prezydent kraju, szef policji i najwyżsi urzędnicy. Zaznaczają, że ich wybór jest głosem narodu, który chce, by dbać o ich wartości i przekonania.

A więc Kolumbia jest świadectwem dla świata i dla Polski, choćby dlatego, że w Polsce nie tylko nie ma szacunku dla katolików i ludzi myślących inaczej niż elity rządzące, ale przede wszystkim króluje u nas pogarda. Kolumbia sięgnęła dna w 1991 r., gdy wyrzucono konstytucyjny zapis konsekrujący Kolumbię. Wtedy zresztą doszło do apogeum przestępstw, rozpoczęła się fala terroryzmu. Teraz my, Polska, sięgamy tego dna.