Dzień wspólnoty redaktorów gazetek i stron parafialnych6 marca 2010 r. (sobota) w godz. 11-14 odbył się w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku (ul. Tumska 3) Dzień Skupienia dla dziennikarzy mediów katolickich, redaktorów gazetek parafialnych i parafialnych stron internetowych. Prowadził go wicedyrektor Katolickiego Radia Płock ks. Tomasz Opaliński. W programie była konferencja, Msza św., zwiedzanie wystawy w Muzeum Diecezjalnym i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Na spotkaniu obecni byli oprócz wspomnianego już ks. Tomasza Ópalińskiego: dyrektor Katolickiego Radia Ciechanów ks. Jerzy Zdunkiewicz, redaktorzy z obu katolickich rozgłośni radiowych, redaktorzy z Tygodnika Ciechanów, przedstawicielka edycji płockiej Gościa Niedzielnego i wielu innych. Wśród nich znaleźliśmy się i my reprezentujący gazetę Antoni z naszej parafii.

Po Mszy podczas spotkania przy herbatce mieliśmy okazję zaprezentować swoją pracę w parafii. Rozdaliśmy zebranym nowe numery naszej gazety "Antoni". Opowiedzieliśmy z jakim trudem powstawała gazeta i o tym, że jest redagowana tylko przez dwie osoby, i że wychodzi już od 13 lat. Udzieliliśmy też wywiadu do Katolickiego Radia Ciechanów.

Nie ukrywamy, że zrobiliśmy na zebranych duże wrażenie. Ks. Opaliński bardzo mocno podkreślał fakt, że gazety parafialne istnieją zazwyczaj wtedy gdy redagują je, lub chociażby współredagują, księża. Tym bardziej według niego godne podziwu jest to, że naszą gazetę robią, przez tyle już lat, od początku do końca świeccy.

Na spotkanie udało nam się dotrzeć dzięki panu Tomaszowi Kalisiakowi. Dziękujemy mu za to serdecznie. Dziękujemy także za miłe, choć może nie zawsze zasłużone słowa pochwały dla naszej redakcji, na tym tak szacownym forum.

M. Kurtycz