W serwisie "Pod Prąd" dostępnym pod adresem http://zpm.natan.pl nasz sąsiad, proboszcz z Winnicy, ks. dr Zbigniew Paweł Maciejewski umieszcza swoje kazania i przemyślenia. Zapraszam serdecznie do zapoznania się tutaj z tymi ostatnimi.


zamieszczono za zgodą autora

Do pomyślenia - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski09 sierpień 2014

5. Jak wiele może się zmienić

do pomyślenia

Co może łączyć Żydówkę Edytę Stein? gruntownie wykształconą kobietę? profesor uniwersytetu, zdeklarowaną ateistkę i siostrę karmelitankę Teresę Benedyktę, świętą męczennicę, której święto obchodziliśmy wczoraj? (9 VIII 2014)

... więcej

03 sierpień 2014

4. Neutralny światopoglądowo

do pomyślenia

Wśród dyskusji ostatniego czasu pojawił się głos, że szkoła w Polsce powinna być neutralna światopoglądowo. (http://goo.gl/qupucD) Brzmi to bardzo ciekawie, stonowanie i rozsądnie. Rzecz w tym, że jest beznadziejnie głupie i nieprawdziwe.

Ktoś dosadnie powiedział, że neutralna światopoglądowo to może być noga od stołu. (http://goo.gl/yfUqvg). Każdy człowiek ma swój pogląd na świat, czyli światopogląd. Nie może być inaczej. To mogą i będą różne poglądy, ale nie można nie mieć poglądów.

... więcej

26 lipiec 2014

3. Rydwany ognia

do pomyślenia

Pewien sportowiec był faworytem zawodów. Nie zdobył jednak medalu. Więcej ? nie wystartował nawet w finale. Eliminacje do finału wypadały w niedzielę co kłóciło się z jego poglądem na to jak chrześcijanin ma spędzać niedzielę. Niedziela ma należeć do Boga.

Sportowiec nazywał się Eric Liddell, reprezentował Anglię na olimpiadzie w Paryżu w 1924. Miał biec na 100 metrów. Był faworytem. Oddał pewny medal, by dać chwałę Bogu.

... więcej

19 lipiec 2014

2. Wspólny stół

do pomyślenia

Pewien Jezuita napisał na swoim blogu: "Psy jedzą, aby zaspokoić głód. Często z pyskiem zwróconym do ściany. Nie urządzają wspólnych kolacji i wystawnych uczt. Dla człowieka jedzenie to okazja do spotkania, dar przyjmowany z wdzięcznością i błogosławieństwem, (...). Czy mamy tego świadomość przygotowując posiłek i siadając do obiadu lub kolacji?" [źródło: http://goo.gl/SSm8sS dostęp 18.07.2014]

... więcej

12 lipiec 2014

1. Bezpłatny elementarz

do pomyślenia

Jakiś czas temu obiegły media opinie o kolejnej części bezpłatnego elementarza dla pierwszaków. Wskazywano i oburzano się, że elementarz poświęcony zimie pomija Boże Narodzenie. "Jest mowa o karpiu w galarecie, Mikołaju, prezentach i upominkach, świętach i świątecznych zakupach ? ale nie o Świętach Bożego Narodzenia." (źródło: http://goo.gl/IxAi0V dostęp 12.07.2014)

... więcej


zamieszczono za zgodą autora

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

serwis "POD PRĄD" * artykuły * kazania * kazania wideo *http://zpm.natan.pl