Kilka ostatnich listów.


list 8
Witaj! Przed miesiącem zakończyłeś swój udział w: Internetowym kursie modlitwy metodą "LECTIO DIVINA" Jak poznać prosty sposób modlitwy, który może zmienić Twoje życie? Mam w związku z tym dwie prośby - sugestie...

I. Jeśli wpadłeś w jakieś zniechęcenie, albo przywaliły Cie obowiązki, albo... zwyczajnie zapomniałeś - wróć do modlitwy - takiej czy innej.

II. Jeśli postarałeś się, by informacja o tym kursie dotarła do kogoś, kto może jej potrzebować - wielkie dzięki - jesli jeszcze możesz coś zrobić w tej sprawi - będę zobowiązany. http://biblioteka.natan.pl/?id=plik=1278 dziękuję Ci.

Przyjmij, proszę, jako pamiątkę - upominek fragment mojej książki: "100 x więcej do kochania" (w formie e-booka) Są to komentarze do św. Marka. Kliknij i ściągnij bezpłatnie: http://www.ekademia.pl/kurs/100x

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski
PS Gdybyś szukał pełnej - drukowanej wersji tej lub innych moich książek to zapraszam do księgarni Tolle:
http://www.tolle.pl/szukaj/index.php?szukana=Ks.+Zbigniew+Pawe%B3+Maciejewski=38=17


list 9
Witaj! Blisko dwa lata po pomyśle na Internetowy Kurs Modlitwy wydałem książkę, gdzie metodę tę opisuję. CZTERY KROKI DO MIŁOŚCI JAK USŁYSZEĆ, POZNAĆ I DOTKNĄĆ BOGA http://www.tolle.pl/pozycja/cztery-kroki-do-milosci?pp=24

Książka "Cztery kroki do miłości" pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem - używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich. Książka akcentuje potrzebę przyjaźni - miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach - Słowa Bożego, modlitwy [tu jest opisana metoda Lectio Divina] i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym - lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą - księży, katechetów i animatorów.

Pozdrawiam serdecznie
ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Serwis dla katechetów http://katecheza.natan.pl


list 10
Witaj! Przed rokiem zapisałeś się na Internetowy kurs modlitwy metodą "LECTIO DIVINA"

Może zapomniałeś już o tym...
Może coś zmieniło to w Twoim życiu...
Może warto sobie coś przypomnieć?

Streszczenie idei całego kursu masz tutaj: http://e-book.natan.pl/varia/ld.pdf
Cokolwiek było - prawda jest jedna To Bóg zmienia ludzkie życie.

Pozdrawiam Cię i dziękuję.
ks. Zbigniew Paweł Maciejewski