Strona była testowana na kilku symulatorach stron mobilnych. W narzędziu Google - PageSpeed Insights - za wygodę użytkowania na urządzeniach mobilnych większość jej podstron uzyskuje maksymalną wielkość 100%. Poprawnie prezentują się już przy najmniejszej rozdzielczości. Wtedy warto przestawić urządzenie do poziomu. Czym większa rozdzielczość urządzenia tym efekt jest lepszy.
Strona raczej nie powinna Państwu sprawić trudności w poruszaniu się po niej.
Z lewej strony standardowo jest menu, z którego możemy wybrać interesujący nas temat. Jak Państwo zauważycie, w menu jest kilka poziomów. Wchodząc coraz głębiej zawężamy interesujący nas temat.
U góry głównego okna jest dodatkowe menu z pozycjami; nowe, zmiana, pomoc, pobierz
a na pasku z prawej strony idąc od samej góry: wyszukiwarka,
pośrodku: otwórz-zamknij dodatkowe okienko,
i poniżej zakładki: czas, stopka, powrót do góry.
Zaraz je sobie po kolei omówimy
Przyciski nowe i zmiana zostały umieszczone bardziej z myślą o przyszłości. Kiedy strona jest nieduża, łatwo jest za każdym razem przejść przez wszystkie tematy i sprawdzić co na stronie się zmieniło. Jeśli strona jest rozbudowana byłoby to bardzo żmudne i czasochłonne.
Dlatego wciskając przycisk: nowe a zaraz po nim rozwijając dodatkowe okienko zieloną strzałeczką z czerwonym krzyżykiem na bocznym pasku.zobaczymy chronologiczną listę wszystkich artykułów z datą ich umieszczenia. Będąc na stronie np. 28 października nie ma potrzeby przeszukiwania wszystkich artykułów a jedynie te, które zostały umieszczone tam po tym terminie. Wstawione artykuły zostały pogrupowane w poszczególne lata. Jeśli lista dodanych artykułów w poprzednich latach została zwinięta - to należy kliknąć na rok. Ukaże się lista wszystkich artykułów dodanych w danym roku.
Analogicznie wybierając zmiana i rozwijając dodatkowe okienko zieloną strzałeczką z czerwonym krzyżykiem na bocznym pasku. uzyskamy informację, jakie artykuły zostały znacząco zmienione.
Pod elementem pomoc uzyskujemy pomoc do nawigacji po stronie
a klikając na przycisk pobierz wchodzimy do biblioteki z plikami do pobrania posegregowanymi według rodzaju pliku: albumy fotograficzne, pdf, tekstowe, na tablety i czytniki, prezentacje, audio i video. Dodatkowo zostały one pogrupowane według: różnych kategorii, kategorii głównej i nazwy, nazwy i kolejności umieszczania. Ma to usprawnić dotarcie do interesującej Cię pozycji.
Z prawej strony znajduje się pięć zakładek. Idąc od góry otworzymy kolejno:
1. wyszukiwarkę - wpisując w nią wyszukiwane słowa można szukać ich bądź na mojej stronie, bądź też w internecie.W okienku będą się ukazywać tytuły i podtytuły rozdziałów pod warunkiem, że główny artykuł jest mocno rozbudowany i zachodzi potrzeba usprawnienia nawigacji po nim.
3. czas - W zakładce tej znajdziemy zegar, kalendarz, wschody i zachody słońca, informacje o imieninach itp. oraz1. Kliknij menu "Narzędzia".
2. Kliknij polecenie "Opcje internetowe".
3. Kliknij zakładkę "Zabezpieczenia".
4. Kliknij przycisk "Poziom niestandardowy".
5. Przewiń okno do sekcji "Obsługa skryptów".
6. W sekcji "Wykonywanie aktywnych skryptów" wybierz opcję "Włącz" i kliknij przycisk "OK".
1. Kliknij menu "Narzędzia".
2. Kliknij polecenie "Opcje".
3. Na lewym pasku nawigacyjnym wybierz pozycję "Przeglądanie".
4. Zaznacz pole wyboru "Włącz obsługę języka JavaScript" i kliknij przycisk OK.
1. Kliknij menu "Safari".
2. Kliknij polecenie "Preferences" (Preferencje).
3. Kliknij pozycję "Security" (Zabezpieczenia).
4. Zaznacz pole wyboru "Enable JavaScript" (Włącz JavaScript).
Czas ucieka
wieczność czeka